Welcome in Klima-Therm Global. Choose your region:
Valitse alue tai kaupunki löytääksesi myyntipisteen
City

MĂNTSĂLĂ

Finnrautech Oy

Finnrautech Oy
Rauli Koskinen
Kotkankorventie 33
MĂNTSĂLĂ 4600
040-5562006
myynti@rautech.fi
http://www.rautech.fi

City

Padasjoki

Putkipojat Oy

Putkipojat Oy

Siljander Anssi

Keskustie 18

Padasjoki 17500

405 543 882

pekka.siljander@padasjoenputkipojat.fi

http://www.padasjoenputkipojat.fi

City

Pöljä

Pumppu Oy

Pumppu Oy
Mika Hakkarainen
Vanhatie 117
Pölijä 71820
044-2732568
poljanpumppuoy@dnainternet.net
http://www.poljanpumppu.fi

City

PERĂSEINĂJOKI

ML-Tekniikka Ky

ML-Tekniikka Ky
Martti Luhtanen
Saarenmäentie 95
PERĂSEINĂJOKI 61100
040-6576541
ml-tekniikka@netikka.fi
http://www.ml-tekniikka.fi

City

Piispanristi

JohDat Oy

Porin Kylmääasennus Oy
Preiviikintie 442
Pori 28660
400 654 222
jari.maatta@porinkylmaasennus.fi
http://www.porinkylmaasennus.fi/

City

Pori

Porin Kylmäasennus Oy

Porin Kylmäasennus Oy

Preiviikintie 442, 28660 Pori

0400 654 222

jari.maatta@porinkylmaasennus.fi

Talotekniikka Järvinen Oy

Talotekniikka Järvinen Oy
Karjarannantie 26
Pori 28100
503 493 409
toimisto@talotekniikkajarvinen.fi
http://talotekniikkajarvinen.fi/

Polar-Jäähdytys Oy

Polar-Jäähdytys Oy
Mikko Järvinen
Naakantie 14
PORI 28100
0400-228448
mikko.jarvinen@polarjaahdytys.fi
http://www.polarjaahdytys.fi

Ulvilan SähkĂöpalvelu Oy

Ulvilan SähkĂöpalvelu Oy
Jari Turpeinen
Sepänpellontie 21
PORI 28430
442 743 071
myynti@kotolampo.fi
http://www.kotolampo.fi

City

PORNAINEN

Kyltec Oy

Kyltec Oy
Mika Patjas
Mätikistöntie 96
PORNAINEN 7170
0400-875060
info@kyltec.fi
http://www.kyltec.fi

City

PUKARO

Erikssonin Putki Oy

Erikssonin Putki Oy
Ville Eriksson
Pukarontie 311
PUKARO 7830
019-613 010
ville.eriksson@erikssoninputki.fi
http://www.erikssoninputki.fi

City

Raisio

Lämpöraisio / LVISgroup

Lämpöraisio / LVISgroup
Mikko Laulumaa
Ihalantie 9
Raisio 21200
456 573 655
mikko.laulumaa@raisionsahko.fi
http://www.lvisgroup.fi/

FG Finland Shop

FG Finland Shop
Turku Myyntinäyttely
Tuotekatu 12
Raisio 21200
020-741 2224
jani.ylonen@fgfinland.fi
http://www.fgfinland.fi

City

Rauma

Timon Ilmalämpö ja

Timon Ilmalämpö ja
Ecopesu Ky
Välimaantie 6
Rauma 26820
456 100 933
info@timolta,fi
https://timolta.fi/fi-ilmalampo-ja-ecopesu.htm

Rauman Kylmärakenne Oy

Rauman Kylmärakenne Oy
Teemu Leikkainen
Teerentarhantie 8
RAUMA 26510
02-8227333
teemu.leikkainen@kylmarakenne.fi
http://www.kylmarakenne.fi

City

Rovaniemi

Lapin Lämpöpumppuhuolto

Lapin Lämpöpumppuhuolto
Pokasahantie 22
Rovaniemi 96460
407340994
t.oinas40@gmail.com

City

Oulu

Oulun Putkisepät Oy

Oulun Putkisepät Oy
Louhimontie 10
Oulu 90620
400 998 678
info@oulunputkisepat.fi
http://www.oulunputkisepat.fi/

City

Orimattila

Orimattilan Sähkö- ja konehuoltokeskus Oy

Orimattilan Sähkö- ja konehuoltokeskus Oy
Kärrytie 4
Orimattila 16300
504 435 245

City

MĂrynummi

Salon lämpöpumppuhuolto

Salon lämpöpumppuhuolto
Vääpelintie 18
Märynummi 25250
044-972 9970
jari@salonlampopumppuhuolto.fi
https://salonlampopumppuhuolto.fi/fi-etusivu.htm

City

MARIEHAMN

Hus o Fritidscenter Åland Ab

Hus o Fritidscenter Åland Ab
Uppgårdsvägen 3
MARIEHAMN 22100
018-14554
info@hfc.ax
http://www.hfc.ax

City

MERIMASKU

RT-Aaltoset Oy

RT-Aaltoset Oy
Tuomas Aaltonen
Koverintie 264
MERIMASKU 21160
0400-907674
tuomas.aaltonen@rt-aaltoset.net
http://www.rt-aaltoset.net

City

MIETO

E-P:n Lämpötekniikka

E-P:n Lämpötekniikka
Hannu Sillanpää
Hakunintie 191
MIETO 61360
044-3202765
putkiliike@gmail.com
http://www.lämpötekniikka.fi

City

Mikkeli

Etelä-Savon Lämpöpumput

Etelä-Savon Lämpöpumput
Tykkimiehenkatu 18
Mikkeli 50100
500 847 151
saimaan.kodinkonehuolto@kolumbus.fi
www.saimaankkh.fi

Suomen Talotekniikka Energia Mikkeli Oy

Suomen Talotekniikka Energia Mikkeli Oy
Yrittäjänkatu 2
Mikkeli 50130
400712790
jukka.kalliojarvi@suomentalotekniikka.fi
http://www.suomentalotekniikka.fi/lvi/mikkeli/

City

NĂRPES

Service G. Stenfors Kb

Service G. Stenfors Kb
Göran Stenfors
Margränd 1
NĂRPES 64200
0500 - 561 242
goran.stenfors@nic.fi

City

Naantali

LVI AirControl

LVI AirControl
Prosessikatu 2
Naantali 21110
0500803155, 0505016300
info@lviaircontrol.com
https://www.lviaircontrol.com/

V-S Vaihtolämpö Oy

V-S Vaihtolämpö Oy
Teljentie 8
NAANTALI 21100
044-3081305
ismo.tuominen@vaihtolampo.fi
http://www.vaihtolampo.fi

City

NAANTALI

City

Nakkila

Karltek LTD

Karltek LTD
Nurminen Petri
Harjavallantie 9
Nakkila 29250
0440-530 798
petri.nurminen@karltek.fi

City

NOKIA

SK Laiteasennus Oy

SK Laiteasennus Oy
Tero Sistonen
Nosturikatu 3 C
NOKIA 37150
050-386 5523
tero.sistonen@sklaiteasennus.fi
http://www.sklaiteasennus.fi

City

Rusko

K.Salminen Oy

K.Salminen Oy
Niementie 57
Rusko 21290
504624793
kv.salminen@gmail.com

City

Söderkulla

Tmi Veli Salminen

Tmi Veli Salminen
Leskenlehdenkuja 5
Söderkulla 1150
050-435 9210
velusalminen@gmail.com

City

VĂĂKSY

Etelä-päijänteen lvi-palvelu Oy

Etelä-päijänteen lvi-palvelu Oy
Jarmo Ala-Hemilä
Hakatie 2
VĂĂKSY 17200
040-8286094
jarmo.alahemmila@phnet.fi
http://www.etelapaijanteenlvi.fi

City

Vaasa

WA Lämpö

WA Lämpö
Johan Rönnqvist
Rossinkatu 10
Vaasa 65380
503277892
johan@walampo.fi
http://www.walampo.fi/

LVIS Center (Hanakat)

LVIS Center (Hanakat)
Patrik Nylund
Glimmervägen 1
VAASA 65300
010-3214051
patrik.nylund@hanakat.fi
http://www.lvis-center.fi/

City

Vahto

Valoin Oy

Valoin Oy
Kaskinen Petri
Kierikkalantie 57
Vahto 21310
505 014 103
info@valoin.com
http://www.lämpöpumpputurku.fi/

City

Vantaa

Ilmalämpö Seppä

Ilmalämpö Seppä
Kertomuskuja 3 A
Vantaa 1390
409 132 477
kimmo.seppanen@ilmalamposeppa.fi
http://www.ilmalamposeppa.fi

LVI-Trio Oy

LVI-Trio Oy
Laurintie 136
VANTAA 1400
040-3505041
ville.niemi@lvi-trio.fi
http://www.lvi-trio.fi

Lämpötec Oy

Lämpötec Oy
Juha-Matti Rytkönen
Ruskeasanta
VANTAA 1390
050-5560556
myynti@lampotec.fi
http://www.lampotec.fi

RefGroup Oy

RefGroup Oy
Juha Vulli
Kelatie 9 C
VANTAA 1450
050-4332222
info@refgroup.fi
http://www.ilmalampopumput.fi

City

Veikkola

Coolis Oy

Coolis Oy
Puronsuuntie 2
Veikkola 2880
0400-330222
huolto@coolis.fi
http://www.coolis.fi/

City

Ylöjärvi

ES-sertec Asennus

ES-sertec Asennus
Esa Juvankoski
Mikkolantie 22
Ylöjärvi 33470
040-544 1600
essertec.asennus@gmail.com
http://www.essertec.fi

City

Ylitornio

Tmi Jouko M Pörhölä

Tmi Jouko M Pörhölä
Sampankaarre 8
Ylitornio 95600
408 010 738
tmi.porhola@gmail.com
http://tmijoukomporhola.com/

City

YPĂJĂ

TSR-Tekniikka Oy

TSR-Tekniikka Oy
Tapani Siren
Ypäjä„ 32100
0500 - 594 468
info@tsr-tekniikka.fi
http://www.tsr-tekniikka.fi

City

KÄRKÄLÄ

Pajatec OY

Pajatec OY

Jani Pasanen

Kulmatie 6

KÄRKÄLÄ 16610

440 605 305

jani.pasanen@pajatec.fi

http://www.pajatec.fi

City

JÄMINKIPOHJA

City

ULVILA

Talotekniikka Rauhanen Oy

Talotekniikka Rauhanen Oy
Kimmo Huhtanen
Vanha Harmaalinnantie 5
ULVILA 28400
040-746 4712
kimmo.huhtanen@rauhanen.fi
http://www.rauhanen.fi

City

Tuusula

Tuusulan LVI-palvelu Oy

Tuusulan LVI-palvelu Oy
Hakalantie 176
Tuusula 4380
400 977 560
mikko.knuuttila@tuusulanlvi.fi
http://www.tuusulanlvi.fi/

Suomen Sähköturva Oy

Suomen Sähköturva Oy
Veli-Pekka Paavola
Mäyräojantie 17
TUUSULA 4380
040-5604561
veli-pekka.paavola@sahkoturva.fi
http://www.sahkoturva.fi

City

Salo

Putki-Make Oy

Putki-Make Oy
Markku Gerdström
Pursimiehenkatu 8E
Salo 24100
040-5569873
markku@putki-make.fi
http://www.putki-make.fi

SLP Group Oy / Klaus Hemanus

SLP Group Oy / Klaus Hemanus
Klaus Hemanus
Otsonkatu 5 a 2
Salo 24100
0400-530819
klaus.hemanus@gmail.com
http://www.hemanus.fi/

City

SAVONLINNA

Itä Suomen kylmälaitepalvelu

Itä Suomen kylmälaitepalvelu
Arto Henttonen
Kaivertamontie 2
SAVONLINNA 57810
015-510 244
ahenttonen@pp.nic.fi
http://www.kylmalaitepalvelu.com

City

Sievi

Kylmäkonehuolto A Huhtamäki

Kylmäkonehuolto A Huhtamäki
Järvikyläntie 248
Sievi 85430,
arvi.huhtamaki@hotmail.com

City

SIILINJĂRVI

Siilin Putkipojat Oy

Siilin Putkipojat Oy
Oppipojantie 7
SIILINJĂRVI 71800
400 602 118
posti@siilinputkipojat.fi

LVI Dimeks

LVI Dimeks
Mekaanikonkuja 2
SIILINJĂRVI 70900
050-562 5127
matti.romppanen@dimeks.fi
http://www.dimeks.fi

City

TAIPALSAARI

Ice Power Oy

Ice Power Oy
Teemu Keränen
Vilkolantie 8
TAIPALSAARI 54920
050-3797 640
teemu.keranen@icepoweroy.com
http://www.icepoweroy.com

City

Tampere

Huolto Honkoliini Oy

Huolto Honkoliini Oy
Vilusentie 61
Tampere 33710
050-551 4777
ehonkoliini@gmail.com

Näsin Vesijohtoliike Oy

Näsin Vesijohtoliike Oy
Lakalaivankatu 3
Tampere 33840
0400-568 626
markku.laurila@nasinvjl.fi
https://www.nasinvesijohtoliike.fi/

Innoair Oy Tampere

Innoair Oy Tampere
Hannu-Pekka Ojamäki
Teiskontie 19
Tampere 33500
503 484 615
hannu-pekka@innoair.fi
http://www.innoair.fi/

Bravida Tampere Jan Pelttari

Bravida Tampere Jan Pelttari
Hautalankatu 20
TAMPERE 33560
03 - 357 3600
jan.pelttari@bravida.fi
http://www.bravida.fi

M.Poussa Oy

M.Poussa Oy
Mikko Poussa
Ansakatu 11
TAMPERE 33520
0400-874 123
poussa.mikko@gmail.com
http://www.ilmavesilammitys.fi/

City

Tervakoski

Gadsat

Gadsat
Paistontie 63
Tervakoski 12400
400 851 085
pauli.gaddala@gadsat.fi
http://www.gadsat.fi/index.html

City

TEUVA

Maerak Oy

Maerak Oy
Sampantie 1
TEUVA 64700
0400-265981
matti.lindfors@netikka.fi
http://www.maerak.fi

City

Topeno

ET-Sähköpalvelu

ET-Sähköpalvelu
Saukkolantie 119
Topeno 12920
443 275 866
etsahkopalvelu@gmail.com

City

Turku

Disne Oy

Disne Oy
Pitkämäenkatu 13
Turku 20250
050- 326 3931
hans.osterholm@disneoy.com
http://www.disneoy.com/talotekniikka/ilmalaempoepumput

LVI-Pepe Oy

LVI-Pepe Oy
Antti Murto
Tavarakatu 1
Turku 20250
456 579 629
antti.murto@lvi-pepe.fi
http://www.lvi-pepe.fi/

City

Somero

Someron Huoltomestarit Oy

Someron Huoltomestarit Oy
Ruunalantie 4
Somero 31400
0400-533 865
huoltomestarit@luukku.com
http://www.huoltomestarit.com/

City

Luopioinen

Sähköpalvelu Seise Oy

Sähköpalvelu Seise Oy
Sami Seise
Alinantie 1 A
Luopioinen 36760
040-910 0022
sami@sahkopalveluseise.com

City

ÄÄNEKOSKI

Jääwatti Oy

Jääwatti Oy

44150, ĂĂNEKOSKI

Vesa Lehtonen

0400-364960

vesa.lehtonen@jaawatti.com

http://www.jaawatti.com

City

HATTULA

Aku Ja Ville OY

Aku Ja Ville OY

Aku Mannila

Salimäentie 257

HATTULA 13130

405 908 840

aku.mannila@uotilan.fi

http://www.av OY.fi

City

HELSINKI

Emc Talotekniikka Suomi OY

Emc Talotekniikka Suomi OY

Raido Bitter

Hankasuontie 9

HELSINKI 390

\06 609 875

raido.bitter@assemblin.fi

https://assemblin.com/fi/

 

Spinea OY

Spinea OY

Mika Wettenhovi

Lyhtytie 14

HELSINKI 750

(09) 374 1066

mika.wettenhovi@spinea.fi

http://www.spinea.fi

 

 

City

HONKILAHTI

Vesi Lammela OY

Vesi Lammela OY

Matti Lammela

Vaalijoentie 34

HONKILAHTI 27640

405 892 757

matti.lammela@vesi

http://www.vesi lammela.fi

 

City

Huittinen

Ri Mak Solutions

Ri Mak Solutions

Risto Rytinkatu 21

HUITTINEN 32700

451 182 182

riku.ahonen@rimak.fi

http://rimak.fi/

Vm Huoltokeskus

Vm Huoltokeskus

Siipitie 1

HUITTINEN 32700

106 667 686

kodinkonehuolto@vm

http://www.vm huoltokeskus.fi/

 

City

IITTALA

Heatup Lammityspalvelut OY

Heatup Lammityspalvelut OY

Janne Huttunen

Vastamäenkaarre 29

IITTALA 14500

504 620 293

janne.huttunen@heatup.fi

http://www.heatup.fi

City

IMATRA

Imatran Sahkoasennus OY

Imatran Sahkoasennus OY

Jani Kartiala

Kalevankuja 9 A1

IMATRA 55100

505 215 480

jani.karttiala@imatransahkoasennus.fi

http://www.imatransahkoasennus.fi

City

JĂMSĂ

Pumppumies Puolivali OY

Pumppumies Puolivali OY

Jukka Puoliväli

Keskuskatu 6

JÄMSÄ 42100

405 655 148

jukka.puolivali@pumppumies.fi

http://www.pumppumies.fi

City

JĂRVENPĂĂ

Kylmakonehuolto Koivisto

Kylmakonehuolto Koivisto

Pekka Koivisto

Ahertajankuja 10

JÄRVENPÄÄ 4440

405 441 911

pekka.koivisto@kylmakonehuoltokoivisto.fi

http://www.kylmakonehuoltokoivisto.fi

City

Jäminkipohja

Tmi Sahkoasennus Seppo Rimmi

Tmi Sahkoasennus Seppo Rimmi

Pohjankyläntie 467

JÄMINKIPOHJA 34450

505 691 769

srimmi@phpoint.fi

City

JAKOBSTAD

Fma Lars Sjoblom

Fma Lars Sjoblom

Lars Sjäblom

Bottenviksvägen 62

JAKOBSTAD 68600

505 171 240

lassesjoblom@hotmail.com

City

HARTOLA

Kylmakonehuolto Rantanen Veijo

Kylmakonehuolto Rantanen Veijo

Veijo Rantanen

Omakotitie 11

HARTOLA 19600

0400 903 149

kkh.rantanen@phnet.fi

http://www.kylmakonehuoltorantanen.fi

City

HARJAVALTA

Talotekniikka Rauhanen OY 2

Talotekniikka Rauhanen OY 2

Niko Aavikko

Harjavallankatu 14

HARJAVALTA 29200

25 379 141

niko.aavikko@rauhanen.fi

http://www.rauhanen.fi

City

Kangasala

Hameen-lvis-talo

Lentolantie 20
36220 Kangasala
044-564 8882
lvistalo@lvistalot.fi

City

ĂHTĂRI

Nasin Vesijohtoliike OY

Nasin Vesijohtoliike OY

Rainer Lahtinen

KisĂllintie 4

63700, ĂHTĂRI

504 005 323

rainer.lahtinen@ahtarinvjl.fi

http://www.ahtarinvesijalampo.fi

City

Akaa

A-Duo OY

A-duo Oy

Keskuskatu 11, 37830 Akaa

Jari Haavisto

044 277 2521

jari.haavisto@a-duo.fi

a-duo.fi

City

EKENĂS

Proenergi Finland AB

Proenergi Finland AB

Joakim Elfstrăm

Grev Moritzgatan 6 EKENĂS 10600

044-7001100

info@proenergia.fi

http://www.proenergia.fi

City

Espoo

Asennuspalvelu Loflund

Asennuspalvelu Loflund

Joni Läflund

Veteraanintie 12 Espoo 2680

Suomi 0400-940007

asennusloflund@gmail.com

http://www.ilmalämpähuolto.fi/

Cr Asennus

Cr Asennus

Jari Koskinen

Peltotie 3 B

ESPOO 2730

0400-602603

jari@cr-asennus.fi

City

FORSSA

Jaskan Huoltopiste OY

Jaskan Huoltopiste OY

Rautatienkatu 17

FORSSA 30420

34 355 842

jhp@jhp.fi

 

City

HAAPAJĂRVI

Tmi Juha Laukkanen

Tmi Juha Laukkanen

Juha Laukkanen

Kuokkakatu 1

HAAPAJĂRVI 85800

0400 - 384 880

juha.laukkanen@hpj.inet.fi

City

HALIKKO

Salon Kylmapojat OY

Salon Kylmapojat OY

Jani Nurminen

Kailiniituntie 2

HALIKKO 24800

02 727 444

jani.nurminen@kylmapojat.fi\

http://www.kylmapojat.fi

City

Hamina

EKP Pekkarinen OY

EKP Pekkarinen OY

Hannu Pekkarinen

Rautatienkatu 2

HAMINA 49400

400 756 910

hannu.pekkarinen@ekp

http://www.ekp pekkarinen.fi/

 

Haminan Vesijohtoliike Penttila OY

Haminan Vesijohtoliike Penttila OY

Kimmo Penttilä

Teollisuuskatu 26

HAMINA 49400

53 448 840

kimmo@penttila.net

http://www.penttila.net

 

City

Hanko

Oy Nordstroms El AB

Oy Nordstroms El AB

Esplanadi 34

HANKO 10900

408 615 416

kristian.nordstrom@eurotool.fi

http://www.eurotool.fi/

City

JOENSUU

Lvi Dimeks

Lvi Dimeks

Mika Kurki

Hallbergintie 1

JOENSUU 80130

13 229 612

mika.kurki@dimeks.fi

http://www.dimeks.fi

 

City

JUANKOSKI

Ruukin Korjauspalvelu

Ruukin Korjauspalvelu

Pekka Hiltunen

Marja ahontie 42

JUANKOSKI 73500
405 723 199

ruukinkorjaus@gmail.com

http://www.ruukinkorjauspalvelu.fi

City

KOUVOLA

Lämpö Sippu Ky

Lämpö Sippu Ky
Jori Sippu
Korjalankatu 6 H
KOUVOLA 45100
040-5473653
jori@sippu.fi
http://www.sippu.fi

Kouvolan putkilämpö Oy

Kouvolan putkilämpö Oy
Kari Savolainen Tilhitie 4
KOUVOLA 45370
050-593 6324
kari@putkilampo.fi
http://www.asennus-savolainen.fi

City

Kuhmalahti

JS-TEK

JS-TEK
Nahkurintie 4
Kuhmalahti 35400
400164080
js-tek@pp1.inet.fi
http://www.js-tek.fi/yritys.html

City

Kuivanto

KylmäLehto Oy

KylmäLehto Oy
Kuivannontie 344 B
Kuivanto 16280
445833255
myynti@kylmalehto.fi
http://www.ilmalämpöpumppulahti.fi/

City

KUOPIO

Savon Asennuspalvelu Oy

Savon Asennuspalvelu Oy
Pentti Hirvonen
Painikuja 9
KUOPIO 70840
044-5005599
info@rakennushirvonen.fi

City

Lahti

Kylmälaiteasennus Hakkarainen Matti Oy

Kylmälaiteasennus Hakkarainen Matti Oy
Mukkulankatu 44
Lahti 15240
400 950 717

Lahden Lämpöpumput Oy

Lahden Lämpöpumput Oy
Kerintie 35
Lahti 15500
040-371 1804
jari.lahtonen@ivtlahti.fi
http://www.ivtlahti.fi/

Tmi Jani Pekurinen

Tmi Jani Pekurinen
Jani Pekurinen
Pirttiharjunkatu 55 B
LAHTI 15840
050-3210009
jani.pekurinen@talokeskus.fi
http://www.ilmaservice.fi

City

Laitila

L-S Välähdys

L-S Välähdys
Joel Leino
Kuokkakuja 4
Laitila 23800
0440-130 992
leino.joel@gmail.com
http://www.l-svalahdys.com

City

LAPPEENRANTA

Lappeenrannan Jäähdytystekniikka Oy

Lappeenrannan Jäähdytystekniikka Oy
Olli Martikainen
Lentokentäntie 69
LAPPEENRANTA 53600
05-4126100
olli.martikainen@jaahdytystekniikka.fi
http://www.jaahdytystekniikka.fi

City

Lapua

Kylmäkonehuolto Mäki M. Oy

Kylmäkonehuolto Mäki M. Oy
Haapatie 17
Lapua 62100
500 567 179

City

LEMPĂĂLĂ

Kylmä- ja Kuumahuolto Matikka Oy

Kylmä- ja Kuumahuolto Matikka Oy
Veijo Matikka
Myllyvainiontie 33
LEMPĂĂLĂ 37500
400 628 870
vmatikka@kolumbus.fi
http://vmatikka.fi/

Sähkö-ja kylmäpalvelu

Sähkö-ja kylmäpalvelu
Ville Hakala
Kautuksentie 15
Lempäälä 37500
045-1085262
hakalaville4@gmail.com

City

LOHJA

Energiset Asennuspalvelu

Energiset Asennuspalvelu
Jussa Kärkkäinen
Ratsutilantie 9
LOHJA 8350
044-440 1009
energiset@gmail.com
http://www.energiset.com

Lohjan Kylmäasennus

Lohjan Kylmäasennus
Jouko Kaarlola
Tarrankaari 10
LOHJA 8500
019-335595
kylma@me.com
http://www.lohjankylmaasennus.fi

City

KOTKA

J.H.Tech

J.H.Tech
Jani Hosko
Kankitie 6 A
KOTKA 48400
050-596 4448
jh.tech@ilmalampopumppukotka.com
http://www.ilmalampopumppukotka.com

City

KOSKI TL

Elemika Oy

Elemika Oy
Härkätie 450
KOSKI TL 31500
400 867 688

City

Jyväskylä

Matthias Fried OY

Matthias Fried OY

Matthias Fried

JYVÄSKYLÄ

Myynti ja asennus 0440 245 666

Huolto 0440 245 668

info@matthiasfried.fi

http://matthiasfried.fi

City

KAJAANI

Lvi Urakointi Pyykkonen

Lvi Urakointi Pyykkonen

Jani Aidanpää

Sivukatu 6

KAJAANI 87500

400 389 219

jani@lvi

http://www.lv.pyykkonen.fi

 

City

Kangasala

City

KANKAANPĂĂ

Nokwest Oy

Nokwest Oy

Petri Nordlund

Heinosenkatu 11

KANKAANPĂĂ 38700 

0400-293 293

info@nokwest.com

http://www.nokwest.com

 

City

KAUTTUA

Kauttuan LVI-piste Oy

Kauttuan LVI-piste Oy
Jouko Salo
Toritie 8
KAUTTUA 27500
040-6573337
myynti@kauttuanlvi.fi
http://www.kauttuanlvi.net

City

KEITELE

Keiteleen PRT-Sähkö Ky

Keiteleen PRT-Sähkö Ky
Rauno Heiskanen
Yrittäjäntie 2
KEITELE 72600
010-5489599
rauno.heiskanen@prt-sahko.fi
http://www.prt-sahko.fi

City

Kemi

Kylmäsormi

Kylmäsormi
Hakalankatu 41
Kemi 94100
400 691 032
pekka.tapio@kylmasormi.fi
http://www.kylmasormi.fi/

EK-Asennustekniikka

EK-Asennustekniikka
Toijärventie 8
Kemi 94700
405 862 549
eero@ek-asennustekniikka.fi
http://www.ek-asennustekniikka.fi/

City

KEMPELE

Paaso Jyrki Mikael

Paaso Jyrki Mikael
Jyrki Paaso
Roinilankuja 10
KEMPELE 90440
044-0111 220
konehal@saunalahti.fi

City

KITEE

Itä-Suomen Ilmalämpö

Itä-Suomen Ilmalämpö
Kalle Vuorikari
Puhoksentie 58 D
KITEE 82500
050-4649973
kalle.vuorikari@gmail.com
http://www.ita-suomenilmalampo.fi

City

KOKKOLA

Kokkolan laitehuolto Oy Ari Salo

Kokkolan laitehuolto Oy Ari Salo
Kustaa Aadolfinkatu 50
KOKKOLA 67200
0400-369105
ari.salo@kokkolanlaitehuolto.fi
http://www.kokkolanlaitehuolto.fi

City

LOIMAA

Varsinais-Suomen Lämpöpumppu Oy

Varsinais-Suomen Lämpöpumppu Oy
Mikko Hietaoja
Linjakatu 4
LOIMAA 32200
0400-400196
mikko.hietaoja@vslp.fi
http://www.vslp.fi